Search

Vysoké Pole – výlety s kočárkem i v pohorkách

Vysoké Pole

17 km
Dostupnost
jaro, léto, podzim
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Zdejší Envicentrum pro krajinu názorně ukazuje cestu k šetrnému zemědělství, nejvyšším bodem obce i celých Vizovických vrchů je mystická hora Klášťov (753 m n. m.), část turistických tras je určena pro vycházky s kočárkem, spokojeni budou i milovníci dalekých výhledů.

Turisté mají výlety do přírodního parku Vizovické vrchy oprávněně v oblibě. Je zde čistý vzduch, malebná krajina, vodu ze studánek lze bez obav pít.

Ve Vysokém Poli myslí i na rodiny s dětmi na kočárcích. Přímo z centra obce jsou vedeny dvě speciální „kočárkové“ trasy vyznačené dřevěnými směrovkami. Kratší trasa, dlouhá 1,5 km, vede kolem zastavení křížové cesty k poutnímu místu Bojatín, což je poutní místo s kaplí Panny Marie Vysocké. Odtud pak vede k prameni léčivé vody 250 metrů dlouhá Cesta zdraví lemovaná ovocnými stromy a bylinkovými záhonky s popisky a doporučeními pro užívání bylinek.

Druhá kočárková stezka s délkou 4,5 km (v jednom směru) vede malebnou krajinou mírně stoupajícím terénem k Národnímu kulturnímu památníku Ploština. Ten je připomínkou hrůz II. světové války – vypálené Ploštiny a 24 zmařených životů.

Přímo se nabízí okružní turistická trasa vedoucí z Vysokého Pole na hřeben Vizovických vrchů, výstup na horu Klášťov a návrat přes Ploštinu zpět. Zahájíme po žlutě značené trase 4 km dlouhým stoupáním na rozcestí Pod Suchým vrchem. Další 4 km směřujeme po modře značené trase ke Klášťovu. Nedaleko rozcestí Pod Svéradovem si můžeme prohlédnout prameniště řeky Vláry, po zeleně značené trase budeme pokračovat k památníku na Ploštině. Z Ploštiny do Vysokého Pole pak sejdeme po trase kočárkové trasy.

Ve Vysokém Poli budou spokojeni i milovníci rozhleden. Ta zdejší leží jižně od obce. Vede k ní 2 km dlouhá cyklostezka od křížku na západním okraji Vysokého Pole. Trasu najdete TADY. Část trasy (“kočárková”) je upravena pro kočárky, není vhodné pro vozíčkáře.

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme