Search

Z Modré po modré

Modrá

8 km
Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Obec Modrá proslavil areál SKANZEN tvořený hotelem s restaurací a skupinou turisticky atraktivních cílů. Je také výchozím místem zajímavých výletů.

Archeoskanzen Modrá je jedinečný mimo jiné tím, že leží na místě původního osídlení z doby Velkomoravské říše. Opevněný areál Archeoskanzenu nabízí setkání např. s tradičními řemesly, zemědělstvím, vzděláváním, uměním či duchovním životem. Zážitky doplní expozice Živá voda s originálním podvodním tunelem a živočichy patřícími historicky do zdejších vod resp. povodí řeky Moravy. Totéž platí pro suchozemská zvířata – to si připomenete při vycházce nad výběhem praturů.  To vše zvyšuje autenticitu celého areálu.

Od Archeoskanzenu v Modré se můžete vydat po modré turistické značce na zajímavé výlety. První z nich směřuje nejprve k rozhledně nad obcí Modrá a poté k mystickému kameni zvanému Králův stůl. Trasa v jednom směru je dlouhá 5,5 km, lze ji absolvovat pěšky i na kole (cyklotrasa č. 5013).

Cílem druhého výletu je atraktivní rozhledna nad obcí Salaš. Z Modré vyrazíme po modře značené turistické trase přes Velehrad do obce Salaš (6 km). Z dolního konce urazíme 1 km po žlutém značení na horní konec obce, odkud se po zelené značce po dalším 1 km dostane k rozhledně s neobvyklým tvarem – připomíná zkřížené číslice 7. Délka výletu v jednom směru je 8 km. Lze ji absolvovat pěšky či na kole, případně i s kočárkem.

TRASY:

Odkaz na trasu Modrá-Králův stůl

Odkaz na trasu  Modrá – rozhledna Salaš

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

 

 

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme