Search

Za výhledy do Velkých Karlovic

Velké Karlovice

Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
středně obtížný

Proslulý barokní kostel Panny Marie Sněžné byl v 18. století postaven bez jediného hřebíku. Sousední roubený kupecký dům slouží jako turistické informační centrum a Karlovské muzeum.

V muzeu získáte informace z historii obce, v informačním centru inspiraci na výlety. Ty budou mířit do Vsetínských Beskyd nebo Javorníků, tato pohoří jsou od sebe oddělena tokem Vsetínské Bečvy, která pramení pod vrchem Trojačka nedaleko hranic se Slovenskem.

Pramen Vsetínské Bečvy a nedaleko stojící rozhledna „Súkenická“, jsou prvním tipem na 8 km dlouhý výlet. Výchozím bodem bude hotel Pod Javorem (parkoviště a zastávka autobusu). Údolím Babská vystoupáte na hřeben Vsetínských Beskyd a k rozhledně. Od rozhledny pak zamíříte do údolí k výchozímu místu výletu neznačenou pěšinou sledující tok říčky.

Trasa výletu je zde

Dalším zajímavým vyhlídkovým bodem je rozhledna „Miloňová“. Vede k ní několik cest, které jsou vyznačeny lokálním turistickým značením, nejkratší trasa vychází z rozcestí Léskové (hotel Razula). Rozhledna je dosažitelná i s dětským kočárkem, trasa vede z rozcestí Velké Karlovice-Miloňov po červeně značeném lokálním značení.

Trasa výletu je zde

Pěkné výhledy do krajiny nabízejí také karlovické kopce. Z Bájného vrchu Soláně přehlédnete takřka celé Moravskoslezské Beskydy – od Radhoště až po Lysou horu. Na Soláň vystoupejte po zeleně značené trase od Karlovského muzea, resp. vlakové zastávky.

Trasa je v jednom směru dlouhá 7 km. 

Pokud se od Karlovského muzea vydáte na jih, užijete si krásné výhledy z vrchu Javorníček. Vede na něj přímá žlutě značená trasa, je možné zvolit také trasu okružní, která vede kolem lyžařských vleků do sedla Kantorka, ke kapličce na Strčkové, z Javorníčku pak klesá od sedla Příschlop samotami zpět do výchozího místa výletu.

Trasa výletu je zde

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme