Search

Zámek Vsetín – vyhlídková věž

Vsetín

Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Vsetínský zámek je přirozenou dominantou města, zvláště vyniká zámecká věž s ochozem nabízejícím možnost pohledu na Vsetín z výšky 60 metrů.

Zámek ve své historii vystřídal řadu majitelů, které můžeme označit za známé osobnosti své doby. Jedním z prvních byl např. Albrecht z Valdštejna, později patřilo panství uherské šlechtě z rodu Illésházy, krátce jej vlastnili Thonetové, od nichž jej koupila Marie Baťová se svým synem Tomášem, kterému byl zámek vrácen v restituci. Tomáš Baťa v roce 1993 objekt daroval městu. Zámek má řadu zajímavých expozic, prezentuje například tajemnou dobu templářů, vznik valašského osídlení v Beskydech, ale i valašské zbojníky či partyzány.

Expozice jsou názorné a poutavé. Dozvíte se například čím bylo na Valašsku jedinečné tzv. „století páry, kdo byl „valašský Edison“, jak vznikala i zanikala řemesla a tradiční výroby využívající bohatství zdejších lesů. Zážitek umocníte výhledem na město z 59 metrů vysoké zámecké věže, která slouží jako rozhledna. Výstup na vyhlídku je zpestřen řadou tematických výstavek, umístěných ve čtyřboké věži. Získáte přehled o majitelích zámku, seznámíte se s přírodou i životem na Valašsku, ale i s hodinovým strojem. Díky tomu bude vyšlapání 133 schodů velmi snadné.

Vyhlídka na věži není přístupná vozíčkářům.

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme