Search

Baťa nejsou jenom boty

Vydejte se po stopách fascinujícího příběhu a objevte jedinečný genius loci, který v “baťovských“ lokalitách stále přetrvává. Zde si můžete stáhnout brožurku Baťa nejsou jenom boty, kterou získáte také na turistických informačních centrech na Východní Moravě. 

Baťa ve Zlíně

Věděli jste, že v roce 1939 firma Baťa podnikala ve 42 oborech a zaměstnávala v tehdejším Československu i v cizině 65 000 zaměstnanců? Továrny a sesterské společnosti Baťa byly ve 39 zemích a do její celosvětové prodejní sítě obuvi patřilo 5 500 prodejen! Mnohem více informací a inspirace nabízí expozice Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Nenechte si ujít Zlín – město v zahradách, jeho typickou architekturu.

S Baťou v přírodě

Kromě výroby a obchodu pečovala firma Baťa také o odpočinek a zábavu zaměstnanců. Když byla v roce 1926 zakládána zlínská pobočka Klubu českých turistů, byl tehdejší starosta Tomáš Baťa u toho jako jeden ze zakládajících členů. Poznejte s našimi tipy na výlety tajemná zákoutí Chřibů, Hostýnských vrchů i Vsetínských Beskyd. 

S Baťou na lodi i na kole

Baťův kanál nabízí atraktivní a netradiční možnosti, jak poznat kraj kolem řeky Moravy od hanáckých Atén – Kroměříže až po Hodonín. Baťův plavební kanál byl původně určený k dopravě lignitu z Ratíškovic do otrokovické elektrárny. Využijte nabídku organizovaných plaveb, možnost pronajmout si hausbót nebo malou loďku a poznat Baťův kanál a jeho okolí.

S Baťou na zámcích

Poznejte krásné zámky, v nichž najdete Baťův odkaz. Zámek Napajedla koupila akciová společnost Baťa v roce 1935. I vsetínský zámek, dnešní sídlo Muzea regionu Valašsko, pamatuje dobu, kdy jej vlastnila Marie Baťová a její syn Tomáš Baťa junior. Zavítejte také k našim sousedům – na Slovensko a navštivte pohádkový zámek Bojnice, který firma Baťa koupila v roce 1939.

S Baťou na Slovensku

Poznejte město s jádrem baťovské architektury – Partizánske i první Baťovu továrnu na Slovensku v Bošanech. Dnes zde stále působí podniky koželužského a obuvnického průmyslu. K vidění jsou domy z “baťovské” výstavby. Partizánske je okresním městem v Trenčínském samosprávném kraji. Baťovské průmyslové zahradní město je zde dosud velmi dobře viditelné.

Zlínsko a Luhačovicko
Zlínsko a Luhačovicko
Zlínsko a Luhačovicko
Zlínsko a Luhačovicko
Zlínsko a Luhačovicko
Zlínsko a Luhačovicko

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme