Zámek Uherský Ostroh

Zámek stojí na pravém břehu řeky Moravy v západní části města Uherský Ostroh, asi 8 km jižně od Uherského Hradiště. Původně středověký obranný hrad, který byl v 16. století přestavěn na zámek, je v současnosti nejvýznamnější památkou Uherského Ostrohu a kulturním centrem celého města. Na jeho vnitřním nádvoří, které je obklopeno arkádami se v letních měsících odehrávají koncerty, divadla i slavnosti. Ve svém jádru má zámek zachovalou velkou část zdiva bývalého hradu. Na zámku jsou návštěvníkům k dispozici tři prohlídkové trasy – Zámecká galerie s různými výstavami, Zámecká věž (historická prohlídka) a Podzemí zámku se svou interaktivní expozicí, která je v České republice unikátem (fantasy prohlídka).

Zámek Uherský Ostroh
Typ památky nebo kulturního zařízení
Zámek
Přístupnost tělesně postiženým
částečně - výtah
Virtuální prohlídka
ne
Akceptované způsoby platby
hotovost, platba kartou
Sloh
gotika, renesance

Adresa

Zámek Uherský Ostroh
Zámecká 24
687 24 Uherský Ostroh

Kontakt

telefon: +420 572 430 521
e-mail: uhostroh@uhostroh.cz
www: www.uhostroh.cz

Další informace

Ojedinělá expozice v podzemí ostrožského zámku nabízí prohlídkovou trasu, kde mohou děti i dospělí zapomenout na vnější svět a mohou se nechat unést interaktivní hrou okamžiku. Více informací ZDE.

Historická prohlídka zámku vede nejstaršími zámeckými místnostmi s výstupem do zámecké věže, z níž se návštěvníkům odkrývá nádherný pohled na celé Ostrožsko. Při dobré viditelnosti lze spatřit i nedaleký hrad Buchlov, jenž se majestátně tyčí nad pohořím Chřiby. Více informací ZDE.

Zámecká galerie se nachází ve druhém patře ostrožského zámku. Každoročně zde probíhá několik výstav, které se zaměřují na umění nebo mapují významné historické, folklórní a společenské události celého ostrožského regionu. Na pořádaných výstavách jsou představováni nejenom místní rodáci a významné osobnosti (např. malíři František Bezděk, Josef Pšurný, Zdeněk Hudeček, spisovatel Zdeněk Galuška), ale také umělci z celého regionu i mimo něj. Pozvánka na aktuální výstavy ZDE.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí