Zoo Zlín

Zlínská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Svým členěním podle kontinentů nadchne děti i dospělé. Najdete zde rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropickou halu Yucatan, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park. Nadchnou vás i mořští rejnoci, které si můžete pohladit i nakrmit. Největším lákadlem je v současné době první africké slůně v České republice, které se narodilo 6. 6. 2021.

Zoo Zlín
Otvírací doba v sezóně
od do
Po 8:30 18:00
Út 8:30 18:00
St 8:30 18:00
Čt 8:30 18:00
8:30 18:00
So 8:30 18:00
Ne 8:30 18:00
Upřesnění
sezóna je od dubna do září
Otvírací doba mimo sezónu
od do
Po 8:30 16:00
Út 8:30 16:00
St 8:30 16:00
Čt 8:30 16:00
8:30 16:00
So 8:30 16:00
Ne 8:30 16:00
Poznámka k otvírací době
v březnu a v říjnu je otevřeno do 17 hodin
Přístupnost tělesně postiženým
V celém areálu jsou schůdné a řádně vyznačené cesty pro hendikepované občany. Bezbariérový přístup je zajištěn do všech pavilónů a také do zámku Lešná (pomocí speciální plošiny). Pro hendikepované návštěvníky jsou přizpůsobeny i toalety.
Služby
prohlídky s průvodcem, ošetřovatelem v zoo, komentované krmení, restaurace, možnost konání svatebních obřadů, noční prohlídky, prodej suvenýrů, úschovna kol, úschovné boxy pro zavazadla, WC, půjčovna kočárků a vozíků pro seniory, wifi zdarma
Jazyky personálu
anglický, německý
Jazyky - tištěný průvodce
český
Popisky v expozici
anglický, německý
Typ
Zoologická zahrada / zoopark

Adresa

ZOO Zlín
Lukovská 112
Štípa
763 14 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 577 101
e-mail: office@zoozlin.eu
www: www.zoozlin.eu

Další informace

Poloha

Zlínská zoologická zahrada se nachází pouhé 4 km od Zlína směrem na Holešov.

Popis

V současné době žije v zoo zhruba 1 467 zvířat, jež zastupují 226 druhů. Tento počet jiná zoologická zahrada nenabízí.
Originalitou je rozčlenění areálu podle jednotlivých kontinentů. Savci a ptáci zde žijí ve společných přírodních expozicích či sousedních výbězích, které co nejvěrněji napodobují původní domovinu.

Afriku přiblíží pavilon slonů, pavilon afrických kopytníků s žirafami, nosorožci, zebrami, pštrosy, nová expozice lvů (největší v rámci českých zoo), výběh afrických antilop, expozice plameňáků a lemůru kata nebo průchozí voliéra supů a mangust.

Asii představí přírodní výběhy tygrů ussurijských a medvědů pyskatých, rybník gibonů, expozice Asijská step s velbloudy, asijskými antilopami, supy, jeřáby, expozice pandy červené a tapýrů čabrakovitých a průchozí asijská voliéra. V této části zoo naleznete také japonskou zahradu Mu-Shin, jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v České republice. Na ploše téměř tisíc metrů čtverečních můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.

V Austrálii budete zavedeni mezi klokany rudokrké a běžce emu, uvidíte psi novoguinejské, kasuáry, labutě černé a celou řadu australských ptáků.

V Jižní Americe na vás čeká ojedinělá Amazonie s opičkami kotuly veverovitými, průchozí voliérá pro velké papoušky ara a průchozí expozice s jihoamerickými ptáky a aligátory, dále pak mravenečníci, lamy alpaky a vikuně, tapíři, kapybary, lachtani hřivnatí, tučňáci Humboldtovi a vydry obrovské. Od podzimu 2006 je v této oblasti otevřena nová tropická hala Yucatan, která představí faunu, flóru a mayskou civilizaci yucatánského poloostrova.

Prostředí zoo doplňují četná jezírka, rybníčky, vodotrysky a vodopády v expozicích zvířat. Nevšední zážitky nabízejí velké ptačí voliéry a průchozí expozice.

V okolí zámku se nachází zátoka rejnoků - 20 mořských rejnoků druhu siba ománská. Zátoka rejnoků je jedinečná tím, že si můžete rejnoky sami nakrmit a pohladit. Centrum Caudata poznáte již na první pohled, neboť její stěny zdobí žluté siluety mloků skvrnitých. Kromě mloků, které jsou hlavním chovaným druhem, zde můžete pozorovat zástupce čolků a žab. V suterénu zámku se nachází šest terarijních expozic, v nichž našly domov různé druhy plazů a obojživelníků.

Zajímavosti ze života zvířat v hlavní sezoně (od května do září) nabízí rozhovory s ošetřovatelem. Probíhají souběžně s krmením a tak můžete pozorovat zvířata z větší blízkosti. Jednotlivá stanoviště po sobě následují v pevně určeném časovém pořadí.

Další informace

Unikátním doplňkem zoologické zahrady je zámek Lešná. Byl postaven na konci 19. století rakouským šlechtickým rodem Seilernů. Zámek Lešná vás překvapí především bohatou dřevořezbářskou výzdobou interiérů a rozsáhlými sbírkami orientálních předmětů, obrazů a porcelánu. Je vyhledáván také kvůli možnosti konání svatebních obřadů, které probíhají v Sále předků. Zámek obklopuje krásný historický park, ve kterém roste více než 1 140 druhů a variet rostlin. Nabízí nejen procházku pod korunami stoletých stromů, ale i posezení v romantických zákoutích.

Pobyt ve zlínské zoo zpříjemní čtyři stylové zastřešené restaurace, Palačinkárna a Špagetárna, Kafe Bar s pravou etiopskou kávou a oříškovými plackami a první čokoládovna v českých a slovenských zoo Chocolatérie. Na děti čeká Australský zábavný koutek, lanové centrum Lanáček a Cesta korunami stromů, vyhlídková věž u lvů, prolézačky a houpadla. Nechybí ani jízda vláčkem, svezení na poníkovi nebo velbloudovi a velká prodejna suvenýrů. Během celého roku se koná řada kulturních akcí.

U obou vstupů do zoo jsou k dispozici rozsáhlá parkoviště pro osobní automobily a autobusy.

Vstupné

Vstupné do ZOO Zlín

Vstupné do zoo a zámku Lešná lze uhradit i v měně Euro.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí