Search

Květná zahrada Kroměříž

Gen. Svobody 1192, 767 01 Kroměříž

Kroměříž

Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Dnes je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě. Na jedné straně ještě připomíná pozdně renesanční italské zaalpské zahrady, na straně druhé však již otevírá cestu francouzskému barokně klasicistnímu typu (Versailles). Labyrinty zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem (Rotundou), květinovou a sochařskou výzdobou nabízí i dnes mnoho překvapujících a neopakovatelných zážitků.
Celoročně
UNESCO

V roce 1998 byla Květná zahrada společně s Podzámeckou zahradou a Arcibiskupským zámkem v Kroměříži zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Květná zahrada Kroměříž - Rotunda

V letech 1666 až 1668 byl v samém srdci zahrady podle projektu Giovanniho Pietra Tencally vystavěn osmiboký centrálně orientovaný pavilon – Rotunda. Jednalo se o pravidelnou do stran otevřenou stavbu s ústředním sálem, na něž navazují umělé jeskyně a salonky. V rotundě je k vidění Foucaultovo kyvadlo - zařízení k demonstraci zemské rotace.

Rotunda je přístupná pouze s průvodcem - prohlídky jsou realizovány každou hodinu od 10.00. Pro detailní informace klikněte na https://kvetnazahrada-kromeriz.cz.

Květná zahrada Kroměříž - Kolonáda

Celou jednu stranu zahrady zaujímá 244 m dlouhá kolonáda. Na její střeše je vybudována pochůzková lávka, která umožňuje návštěvníkům pohlédnout z výšky na výsadbu květin.

Návštěvní doba Květné zahrady

Květná zahrada Kroměříž je veřejnosti otevřena v období duben - říjen od pondělí do neděle vždy od 9.00 hodin. Čas uzavření zahrady se mění v závislosti na ročním období. Detailní informace na https://kvetnazahrada-kromeriz.cz.

Navštivte také další UNESCO památky v Kroměříži - Arcibiskupský zámek a Podzámeckou zahradu. V areálu hotelu Octárna jsou vystaveny čtyři lunety Maxe Švabinského vztahující k významným událostem české historie, které byly původně určeny pro výzdobu Národního divadla. Zajímavé jsou také expozice Muzea Kroměřížska. Využijte kulturní tipy na www.vychodni-morava.cz.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme