Search

Muzeum Bojkovska

Palackého 172-173, 687 71 Bojkovice

Bojkovice

Světnička s pecí z Moravských Kopanic, měšťanské bydlení z 19. století nebo retrobyt z 50. let 20. století vytvářejí v Muzeu Bojkovska zajímavé srovnání životů lidí v různých epochách i místech. Pro rodiny s dětmi je zde připravený pracovní list a v každé místnosti pak čeká zajímavý úkol. Úspěšní řešitelé mají připravenou odměnu ve staré školní třídě, kde si také můžete vyzkoušet, jak se vyučovalo dříve.
Celoročně
Muzeum

Muzeum Bojkovska zanechává prostřednictvím svých expozic v návštěvnících hluboký dojem. Vrátíte se zde v čase do dob dávno minulých, v expozici historického bytu možná zavzpomínáte i na své prázdniny u babičky.

Prostřednictvím amatérských archeologických nálezů je ve stálé expozici muzea prezentován pravěk Bojkovska. Muzeum veřejnost seznamuje také s rozvojem řemesel a živností. Jako první byl založen roku 1511 cech soukenický - vidět můžete zařízení soukenické dílny z 18. století. Soudnictví na Bojkovsku reprezentují předměty staré radnice, která původně stála na místě muzea – například okovy či popravčí zvon. V muzeu je k vidění také část původního nábytku ze zámku Nový Světlov.

Působivé jsou expozice lidového domu, historického bytu i školní třídy. V expozici lidového domu uvidíte instalaci domovní zdi s doškovou střechou i uspořádání interiéru s jídelním stolem z roku 1665. Historický byt sestává ze tří místností s dobovou výmalbou i vybavením – kuchyně, obýváku a ložnice. Většina spotřebičů je funkční, poslechnout si tak můžete dobové rádio i pustit mixér. Budova muzea sloužila v minulosti jako obecná škola, což připomíná expozice školní třídy s funkčním vybavením ze 30. – 50. let 20. století.

Část stálé expozice je zaměřena na oblast Moravských Kopanic – návštěvníka seznamuje s historií a životem v tomto svébytném regionu. Mimo dokumenty a dobové fotografie je v expozici také jizba s černou kuchyní a chlebovou pecí. Expozice je přístupná samostatně nebo jako součást prohlídkového okruhu muzea.

V muzeu si také můžete dohodnout návštěvu historického domku č.p. 302, jehož vznik lze položit do počátku 80. let 18. století. Při jeho obnově bylo dbáno na zachování maximální míry autenticity.

Muzeum Bojkovska otevírací doba

Muzeum Bojkovska je v období květen až září otevřeno denně od 9.00 do 17.00 hodin, s polední pauzou 12.00 – 13.00 hodin. V období říjen – duben je muzeum otevřeno ve dnech úterý, čtvrtek a dále v neděli odpoledne. Detailní informace o otevírací době na www.muzeumbojkovska.cz/oteviraci-doba-a-vstupne.

Navštivte také další zajímavá muzea na Východní Moravě. Jejich přehled najdete na www.vychodni-morava.cz/muzea-a-expozice/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme