Search

Kovárna a muzeum kovářského řemesla v KOVOZOO

Brněnská 1372, 686 03 Staré Město

Staré Město

V muzeu se dozvíte o vývoji kovářského řemesla v čase. Najdete zde ukázky současného průmyslového kovářství a moderního uměleckého kovářství. Muzeum kovářského řemesla je otevřeno denně, celoročně a je přístupné všem návštěvníkům KOVOZOO. Chcete si vyzkoušet základní kovářské dovednosti? Součástí muzea je zážitková kovárna, která je otevřena o letních prázdninách. V zážitkové kovárně probíhají také kovářské kurzy.
Celoročně
Muzeum

Z KOVOZOO se prostřednictvím Muzea kovářství nejen dozvíte historii a zajímavosti kovářského řemesla, ale návštěvu můžete spojit se zážitkem ukovat si vlastní výrobek na památku.

Kovárna v KOVOZOO má tři části

Muzeum kovářského řemesla

Muzeum kovářství sídlí nad kovárnou v areálu KOVOZOO ve Starém Městě v budově bývalého skladiště cukru z roku 1915. Dozvíte se tady o technologii zpracování železné rudy a vývoji kovářského řemesla. Uvidíte repliku repliku primitivní hliněné hutě na tavení železa i ukázky současného uměleckého kovářství. Muzeum je otevřeno denně po celý rok dle otevírací doby areálu KOVOZOO. Více informací najdete na www.kovozoo.cz/kovarna.

Zážitková kovárna

Pokud vás láká zážitek, kdy dáte kusu kovu nový život, využijte nabídky kurzů Kovárny Kovozoo pro jednotlivce i skupiny. Nutná je předchozí domluva s kovářkou (kovarna@kovozoo.cz). Chcete do kovárny pouze nahlédnout? V období letních prázdnin je Kovárna otevřena pro návštěvníky denně od 10.00 do 17.00.  Více informací k rezervacím a zážitkovému kování najdete na www.kovozoo.cz/kovarna.

Kovářský atelier

Zaměřuje se na využití kovového odpadu k tvorbě kovaných plastik.

Hledáte další zážitky na Východní Moravě? Klikněte na www.vychodni-morava.cz/kultura.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme