Search

Muzeum lidových pálenic ve Vlčnově

Vlčnov 65, 687 61 Vlčnov

Vlčnov

Muzeum umístěné v hospodářské usedlosti prezentuje ve stálé expozici podomáckou výrobu destilátů na moravsko-slovenském pomezí. K vidění je na tři desítky kompletních destilačních přístrojů a jejich částí, velké množství nádob, vinět a dokumentů. Textové panely, vydané drobné tisky, publikace, hudební i obrazové snímky pak dokreslují minulost i současnost podomácké výroby ovocných pálenek a jiných destilátů.
Duben - Říjen
Muzeum

Vynalézavost lidí ve snaze získat ovocný destilát prezentuje Muzeum lidových pálenic ve Vlčnově. Tato v České republice ojedinělá expozice seznamuje veřejnost s podomáckou výrobou destilátů na moravsko-slovenském pomezí.

Muzeum sídlí v bývalé stodole v areálu památkově chráněné hospodářské usedlosti č.p. 65 ve Vlčnově. Veřejnosti prostřednictvím obrazů a dokumentů přináší nejstarší zmínky o výrobě pálenky v palírnách i soukromých pěstitelských pálenicích.

K vidění je na třicet podomácku vyrobených destilačních zařízení a jejich částí, dále potřeb souvisejících s pálením, lahví i vinět. Kuriozitou je miniatura pálenice, která má pouze 144 milimetrů a z jednoho pálení je 2,5 ml alkoholu. S výrobou ovocných destilátů seznamuje veřejnost také mediální projekce. Zahraničním návštěvníkům je k dispozici cizojazyčný informační materiál v anglickém a německém jazyce.

Muzeum lidových pálenic ve Vlčnově otevírací doba

Muzeum je otevřeno v období duben až říjen o víkendech od 13.00 do 17.00. Po předchozím objednání také ve všední dny v čase od 9.00 do 17.00 hodin. Expozice je částečně bezbariérově přístupná. Informace a aktuality k otevírací době Muzea lidových pálenic na  www.slovackemuzeum.cz/muzeum-lidovych-palenic.

Poznejte i další zajímavosti a rarity Východní Moravy prostřednictvím muzeí a expozic. Inspiraci najdete na www.vychodni-morava.cz/muzea-a-expozice/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme