Search

Zámek Lešná a zámecký park u Valašského Meziříčí

Lešná 1, 756 41 Lešná u Valašského Meziříčí

Lešná

Pozdně renesanční zámek z přelomu 16. a 17. století nabízí návštěvníkům různorodý zážitek. Můžete si projít historické interiéry s unikátními dobovými prvky a nábytkem, prohlédnout si zajímavé výstavy nebo se projít parkem a nechat na sebe působit kouzlo dávných časů a krásu zdejší vzácné flóry. Rodiny s dětmi jistě rády využijí nabídky odpočinku i zábavy v zámecké herně.
Duben - prosinec
Zámek
Renesance

Není Lešná, jako Lešná. Ve Zlínském kraji najdete hned dva zámky s tímto názvem a lidé si je občas pletou. Ten patřící pod správu Muzea regionu Valašsko se nachází v obci Lešná u Valašského Meziříčí.

Pozdně renesanční objekt z přelomu 16. a 17. století nabízí návštěvníkům vskutku různorodý zážitek. Můžete si projít historické interiéry s unikátními dobovými prvky a nábytkem, prohlédnout si zajímavé výstavy nebo se projít vyhlášeným anglickým parkem a nechat na sebe působit kouzlo dávných časů i krásu zdejší vzácné flóry.

K oblíbeným lákadlům patří i historická školní třída či rozsáhlá expozice bankovek z celého světa. Rodiny s dětmi rády využívají možnost odpočinku i nenáročné zábavy v zámecké herně.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí je otevřen každý den kromě pondělí, vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Návštěvnická sezona probíhá od Velikonoc do poslední adventní neděle (v listopadu je objekt většinou uzavřen z důvodu příprav na předvánoční akce a výstavy). V zimě se zde koná několik akcí z produkce muzea.

Další informace najdete na stránkách Muzea regionu Valašsko, krátké video si můžete prohlédnout ZDE.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme