Search

Jurkovičova rozhledna

756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm

Dřevěná stavba s kamennou podestou v lokalitě Karlův kopec (460m n. m.) postavená dle více než sto let starých nákresů architekta Dušana Jurkoviče je vysoká 31m. Výchozí místo: Rožnov pod Radhoštěm – park nebo Valašská dědina. Vstup v provozní době je zpoplatněn.
Duben - Říjen
Rozhledna

Rozhledna pojmenovaná dle slovenského architekta Dušana Samo Jurkoviče vznikla podle původních nákresů architekta. Veškeré kovářské, klempířské práce a většina tesařských prací včetně detailů se prováděly ručně za použití starých, dnes již téměř nepoužívaných pracovních postupů.

Jurkovičova rozhledna otevírací doba

Jurkovičova rozhledna je od května do poloviny října otevřena denně. V dubnu pouze o víkendech a státních svátcích. Město Rožnov pod Radhoštěm na www.visitroznov.cz informuje také o mimořádné otevírací době rozhledny (např. v době adventu a vánočních svátků).

K rozhledně se dostanete z parkoviště u Valašského muzea v přírodě po zelené turistické značce. V období od května do září je umožněn přístup na rozhlednu návštěvníkům Valašského muzea v přírodě z areálu Valašské dědiny.

Jurkovičova rozhledna a další stavby architekta v regionu

Architekturu Dušana Jurkoviče můžete v regionu obdivovat také v Luhačovicích (www.luhacovice.eu), na Hostýně (www.region-kromerizsko.cz) nebo na Pustevnách (www.pustevny.cz). Využijte tip na výlet Jurkovič a Janáček v Luhačovicích (www.vychodni-morava.cz).

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme