Search

Rozhledna Kelčský Javorník

768 71 Rajnochovice

Rajnochovice

Konstrukce válcového tvaru z kovu a dřeva vysoká 35m stojí na nejvyšším vrcholu Hostýnských vrchů Kelčském Javorníku (865m n. m.). Za příznivého počasí je odtud vidět Jeseníky, Beskydy a Javorníky, Bílé Karpaty. Rozhledna svým tvarem připomíná tradici ohýbaného nábytku v Bystřici pod Hostýnem.
Celoročně
Rozhledna

Na vrcholu Kelčského Javorníku dříve stávala dřevěná rozhledna. Dnes zde stojí unikátní 35 metrů vysoká konstrukce ze žárově zinkované oceli a modřínových lamel, která nabízí výhledy do okolí již od prvních metrů stoupání na vyhlídkovou plošinu.

Rozhledna Kelčský Javorník otevírací doba

Vstup na rozhlednu je bezplatný (v kasičce u rozhledny můžete zanechat dobrovolný příspěvek na její údržbu). Omezení přístupu jsou pouze za extrémních klimatických podmínek (silný vítr, námraza, bouřka).

Rozhledna Kelčský Javorník trasa

Na rozhlednu vede několik cest. Nejezdí sem autobusy, nedostanete se sem autem, pouze pěšky nebo na kole. Nejkratší trasy vedou z Rosošného a Tesáku (cca 4,5 km v jednom směru). Z Tesáku se vydáte po žluté turistické značce přes Čerňavu. Další možností je trasa z Podhradní Lhoty po žluté kolem pozůstatků hradů Šaumburk a Nový Šaumburk. Vydat se k rozhledně můžete také z Chvalčova po žluté turistické značce. Další doporučená výchozí místa jsou Rajnochovice nebo Loukov. K dispozici je leták ke stažení  na www.podhostynsko.cz se zajímavostmi o rozhledně a profily tras.

Využijte náš tip na výlet Kelčský Javorník - královna mezi rozhlednami na www.vychodni-morava.cz/vylety.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme