Search

Bylinná farma Květomluva

Vlachovice

Přes 100 let stará valašská sušírna na ovoce a byliny sv. Františka, bělokarpatské louky a naše chudé, kamenité, na vysokém kopci rozeseté políčka bylin naší bylinné farmy. Nová, moderní valašská provozovna a všude přítomná omamná bylinná vůně. To je ten náš milovaný kousek „vlachovské” krajiny, kde vše vzniká – naše bylinky, naše výrobky, ale i my Fryzelkovi z Květomluvy.

Citlivost a naslouchání přírodě, poctivost a maximální kvalita, 100% malá ruční výroba, tradice i nové nápady, odpovědnost vůči lidem i přírodě a radost v našich výrobcích. To je to, co je pro nás důležité a o co se v Květomluvě snažíme. Proto, pokud je to jen trochu možné, vše ručně pěstujeme, nebo sbíráme v přírodě sami. Bylinky jsou nejen v certifikované BIO kvalitě, ale jsou především hlavně naše, z jihu Valašska z nejsevernější části CHKO Bílé Karpaty.

Vše si sami zpracováváme a vyrábíme. Celá naše výroba je dělána tak, aby co nejméně poškozovala životní prostředí a pokud možno přírodu rozvíjela a obohacovala.  V našich výrobcích používáme jen to nejkvalitnější a snažíme se je v mnohém dělat jinak a lépe než je zvykem.

Započali jsme v roce 2015, kdy jsme začali postupně sázet byliny a postupně je zpracovávat. Několik let jsme tak pracovali při našem zaměstnání a od roku 2018 již pracujeme na plný úvazek. Nejprve jsme se pojmenovali podle naší stařičké sušírny a to na Sušírnu sv. Františka. V roce 2018 jsme se rozhodli přejmenovat a nejvíce vypovídajícím jménem pro nás byla KVĚTOMLUVA. Začalo nové období. V roce 2020 jsme se pustili do výstavby nové provozovny. V roce 2021 jsme ji dokončili, přestěhovali se do ní a mohli tak začít vyrábět mnohem náročnější výrobky. V roce 2021 se z Květomluvy stala KVĚTOMLUVA s.r.o. Novým, druhým  společníkem v KVĚTOMLUVĚ se stal Pavel Šopík, který je velmi důležitým článkem firmy.

Květomluva je srdeční záležitostí pro mne – Radka a mojí milé manželky Zuzky. V týmu pak máme několik šikovných mladých maminek  a důležitou součástí je i náš kuchař Libor Zelenka. Přes léto je hodně práce na polích  a tak se náš tým vždy rozšíří ještě o několik brigádníků.  Pokud budete chtít je možné po předchozí domluvě k nám přijet a můžete se podívat jak nejen byliny pěstujeme, ale i jak je zpracováváme.

Vyzkoušejte naše výrobky, bude nám ctí a snad Vám, nebo Vašim blízkým opravdu udělají radost. Zároveň Vás srdečně zveme k nám do Vlachovic, přijďte se podívat, kde bylinky pěstujeme, zpracováváme a kde vše pro Vás vzniká. Naše výrobky si můžete zakoupit i přímo u nás, v našem BIO farmářském obchůdku, který je součástí naší provozovny. Těšíme se na Vás.

Venkovská turistika

Zlínsko a Luhačovicko
Vlachovice
Bednářství Fryzelka
Zlínsko a Luhačovicko
Vlachovice
Bylinná farma Květomluva
Zlínsko a Luhačovicko
Vlachovice
Sušírny Vlachovice

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme